آش رشته کامچین

ساخت ایران

وزن خالص : 4%±480 گرم

محتویات : سبزی آش ، رشته آشی ، عدس ، پیاز ، لوبیا چیتی ، نخود ، کشک ، نعنا خشک ، روغن گیاهی ؛ نمک ، زردچوبه ، فلفل سیاه ، آب

در جای خشک و خنک نگهداری شود

طریقه مصرف : قوطی را به مدت 20 دقیقه در آب درحال جوش قرار دهید یا محتوای قوطی را در ظرفی مناسب ریخته کاملا گرم نمایید.برای نتیجه بهتر به محتوای قوطی کمی آب اضافه کنید.

شماره پروانه بهداشتی ساخت : ۱۶/10005


انرژی (در هر ۱۶۰ گرم) : 140/112 کیلوکالری

قند (در هر ۱۶۰ گرم) : ۰ گرم

چربی (در هر ۱۶۰ گرم) : 5/۴  گرم

نمک (در هر ۱۶۰ گرم) : 1/2 گرم

اسیدهای چرب ترانس (در هر ۱۶۰ گرم) : ۰/264 گرم

دورهمی های خانه مادربزرگ را یادتان می آید؟ یکی از خوشمزه ترین و خوش عطرترین خاطراتی که از زمان های مادربزرگم به یاد دارم آش رشته های خوشمزه ای است که برایمان می پخت و ما با ولع تمام آن را می خوردیم. رشته های سنتی خوشمزه، کشک غلیظ و خوش طعمی که خود با دستان خود آن را آماده کرده بود، سبزیجاتی که گاه برخی از آن ها را خود در باغچه کوچک حیاط بزرگ و دلبازشان پرورش داده بود، همه و همه به داستان و رویاهایی دور و شیرین می مانند که هرزگاهی دلم هوایشان را می کند.

به نظر می رسد هر ایرانی ای دست کم چندین خاطره از این آش رشته های خوشمزه دارد. اگرچه در ایران تاریخچه طبخ آش و انواع آن سر به فلک می گذارد و هر قوم و طایفه ای بسته به ذائقه و اقلیم جغرافیایی خود نوعی از آش محلی ویژه برای خود دارند، اما آش رشته را می توان یکی از پرطرفدارترین و مهم ترین آش های سنتی ایرانی دانست.

آش رشته از و مواد اولیه ساده و در عین حال پر ارزشی درست می شود که باعث تبدیل شدن این غذا به یک غذای کامی می گردد. هر چند که بسیاری از ایرانیان از این غذای کامل و پرخاصیت به عنوان پیش غذا نیز استفاده می نمایند. این مواد اولیه و خواص هر کدام از آن ها به شرح زیر می باشند:

  • رشته، که به عنوان یک نانوغلات حاوی مقادیر زیادی پروتئین، ویتامین، کربوهیدارت و مواد معدنی بوده و نقش بسزایی در تامین انرژی مورد نیاز بدن دارد.
  • حبوبات یا بونشن ها شامل نخود، لوبیا و عدس، که می توانند به مثابه جایگزینی برای گوشت و به عنوان پروتئین های گیاهی مورد استفاده قرار گیرند. به علاوه، فیبر موجود در این مواد غذایی نیز می تواند تاثیر مطلوبی در عملکرد سیستم گوارشی داشته باشد.
  • کشک به عنوان عضوی از دسته لبنیات علاوه بر دارا بودن پروتئین بالا، مقادیر زیادی کلسیم و فسفر دارد و می تواند در سلامتی به ویژه کودکان و نوجوانان مفید واقع شود.
  • در نهایت، سبزی مورد استفاده در آش رشته نیز خود منبع بسیار غنی ای از ویتامین های C، A و مواد معدنی و فیبر است و می تواند در کنترل فشارخون، کاهش چربی خون و … کمک کننده باشد.

یکی از خوشمزه ترین و لذیذترین قسمت های آش رشته پیازداغ یا پیاز سرخ شده است که رفیق فابریک آش رشته به حساب می آید. البته در بسیاری از مناطق در کنار پیازداغ از نعناع داغ نیز استفاده می گردد که خواص آش رشته را دوچندان و عطر و طعم ان را صدچندان می کند.

در صورتی که دلتان هوس آش رشته کرده و مواد اولیه لازم یا فرصت و یا احیاناً استعداد!!! تهیه یک آش رشته خوشمزه را ندارید، کافی است به فروشگاه کامچین یا نمایندگی های مجاز فروش صنایع غذای آماده کامچین سری بزنید! این گروه تولیدی با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه توانسته است عطر و طعم غذای اصیل و سنتی ایرانی را در قالب غذاهای آماده و کنسروی به علاقه مندان ارائه نماید.