خوراک سوسیس کامچین

ساخت ایران

وزن خالص : 4%±480 گرم

محتویات : سیب زمیی ، سوسیس ، پیاز ، روغن مایع سویا (تراریخته) ، رب گوجه فرنگی ، نمک ، ادویه ، آب

در جای خشک و خنک نگهداری شود

طریقه مصرف : قوطی را به مدت 20 دقیقه در آب درحال جوش قرار دهید یا محتوای قوطی را در ظرفی مناسب ریخته کاملا گرم نمایید.

شماره پروانه بهداشتی ساخت : ۱۶/21285 


انرژی (در هر ۲۴۰ گرم) : 222/36 کیلوکالری

قند (در هر ۲۴۰ گرم) : ۱/9 گرم

چربی (در هر ۲۴۰ گرم) : 12/69  گرم

نمک (در هر ۲۴۰ گرم) : 1/32 گرم

اسیدهای چرب ترانس (در هر ۲۴۰ گرم) : ۰/24 گرم

به عنوان جزئی اصلی و مهم در زندگی ما، غذاخوردن می تواند از جهات مختلفی مورد بحث و بررسی و اهمیت باشد. از همین روست که در حال حاضر در هر نقطه در کشور و جهان که باشیم می توانیم بدون کمترین زحمتی غذای مناسب با کیفیت و قیمت مناسب آن را دریافت نماییم. رستوران ها و فست فودها، همچنین واحدهای تهیه غذای آماده و کارخانجات تولیدی غذا از جمله سیستم هایی هستند که می توانند میزان اهیمت این موضوع را بیش از پیش روشن کنند. یکی از محصولاتی که اکنون در بسیاری از این سیستم ها به علاقه مندان و کاربرن عرضه می گردد فراورده های گوشتی نظیر سوسیس و کالباس و مشتقات آن ها همچون خوراک سوسیس و … هستند.

آنچه که به وفور در مجلات، توصیه های پزشکی و رسانه ها عنوان می گردد معایب و مضرات این فراورده ها برای بدن است. مبرهن است که چشم بستن از این مضرات ممکن نخواهد بود؛ اما میزان استفاده و استقبال جهانیان و ایرانیان به ویژه جوانان و نوجوانان از این فراورده ها، به ویژه در سال های اخیر تولید کنندگان را بر آن می دارد تا با تولید محصولاتی از این دست، ولی با کیفیت بهتر و ارائه فواید در کنار مضرات، کاربران را به استفاده از غذاهایی سالم سوق دهند.

هرچند که تاریخچه استفاده از سوسیس و کالباس را می توان حتی به 500 سال پیش از میلاد مسیح (با رجوع به کتب یونانی و اشاره به استفاده از فراورده های گوشتی نمک سود مشابه سوسیس در آن ها) نیز نسبت داد، در حال حاضر آمارها مصرف سرانه بسیار بالایی از این محصولات را حاکی هستند.

این محصولات در صورتی که از مواد اولیه و به ویژه گوشت مناسب و سالم تهیه شده و افزودنی های زیان بار نداشته باشند می توانند در عین خوشمزه بودن حتی فوایدی نیز برای بدن داشته باشند. سوسیس و کالباس را می توان منابع غنی از پروتئین و مواد معدنی دانست. چرا که گوشت قرمز مورد استفاده در این فراورده ها به ویژه در سوسیس، سرشار از آمینو اسیدهای ضروری برای بدن است. همانطور که می دانید این دسته از آمینو اسیدها را بدن انسان نمی تواند سنتز کند و تنها راه، استفاده از گوشت قرمز یا فراورده های گوشتی نظیر سوسیس و … است.

به علاوه، کربوهیدرات های مختلف نظیر شیر خشک، آرد، نشاسته و همچنین پروتئین های استخراج شده از شیر (کازئین) یا پروتئین های گیاهی (گلوتن) و … نیز از جمله مواد معدنی موجود در سوسیس و کالباس هستند که می توانند برای بدن مفید باشند. البته از ادویه جات متنوعی که در انواع این محصولات به وفور یافت می شود نیز نباید غافل گشت، چرا که اغلب این ادویه جات دارای خواص دارویی بوده و مورد تایید دانشمندان علوم تغذیه می باشند.

در نهایت نیز روش پخت این محصولات مورد توجه است که در صورت رعایت اصول بهداشتی و فنی و پاستوریزاسیون، محصولاتی عاری از پاتوژن و باکتری به مصرف کنندگان عرضه می گردد. یکی از معتبرترین تولید کنندگان غذای آماده در ایران گروه تولیدی کامچین با بیش از 40 سال تجربه است، که خوراک های سنتی و اصیل ایرانی را در کنار غذاهای جدیدی نظیر خوراک سوسیس یا خوراک لوبیا با سوسیس و … را به علاقه مندان ارائه می دهد.