خورش کرفس کامچین

ساخت ایران

وزن خالص :4%±480 گرم

محتویات : ساقه کرفس ، گوشت گوساله تکه ای (15%) ، نعنا ، جعفری ، برگ کرفس ، پیاز ، روغن مایع سویا (تراریخته) ، نمک ، ادویه ، آب

در جای خشک و خنک نگهداری شود

طریقه مصرف : قوطی را به مدت 20 دقیقه در آب در حال جوش قرار دهید یا محتوای قوطی را در ظرفی مناسب ریخته کاملا گرم نمایید.

شماره پروانه بهداشتی ساخت : 16/21287


انرژی (در هر 160 گرم) : 92/736 کیلوکالری

قند (در هر 160 گرم) : 0 گرم

چربی (در هر 160 گرم) : 6/4  گرم

نمک (در هر 160 گرم) : 0/64 گرم

اسیدهای چرب ترانس (در هر 160 گرم) : 0/272 گرم

به احتمال زیاد تاکنون در مورد کرفس و لزوم استفاده از این گیاه شگفت انگیز شنیده اید. آنقدر شگفت انگیز که با وجود مزه نه چندان دلچسب آن، در برخی آبمیوه فروشی ها در کنار آب هویج بستنی و شیر موز و سایر جان های جانان! سرو می شود. برای یافتن دلیل این همه توصیه و این همه استقبال می توانید سرچی در اینترنت در مورد خواص کرفس بزنید.

راز خوشمزه شدن خورشت کرفس

کرفس

کرفس گیاهی از خانواه چتریان است که با نام علمی Apium graveolens شناخته شده و کاربرد گسترده ای در آشپزی دارد. تاریخچه استفاده از کرفس می تواند بسیار طولانی باشد به گونه ای حتی در یونان باستان نیز از این گیاه پرخاصیت استفاده می شده است. جالب است بدانید که یک ضرب المثل فرانسوی نیز در مورد کرفس وجود دارد که می گوید: اگر مردم از خواص کرفس آگاه بودند، تمامی زمین ها و مزارعشان را به کاشت آن اختصاص می  دادند. فصل رشد و رویش این گیاه خارق العاده بیشتر در زمستان و اوایل فصل بهار است و معمولاً دارای ساقه های بلند رشته داری است که گاهی ارتفاع شان حتی تا یک متر نیز می رسد. این ساقه های دارای بافتی طرد، با عطر و طعمی ملایم هستند و می توانند یکی از گیاهان، و در صورت طبخ یکی از غذاهای همه فن حریف در جهان باشند.

خورشت کرفستنها 454 میلیون کیلوگرم گیاه کرفس به صورت سالانه در امریکا تولید می گردد که نشان از اهمیت بالای این محصول در جهان دارد. مطالعات بسیار متعددی روی گیاه کرفس و خواص آن صورت گرفته و نتایجه که به دست آمده اند شگفت انگیز هستند. این گیاه، به حدی دارای کالری پایینی است که از آن با عنوان ماده غذایی کالری منفی یاد می گردد. از این رو می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که نیاز به املاح دارند اما از اضافه وزن می ترسند. به علاوه، کسانی که در طب سنتی فعالیت دارند و بدن انسان را از منظر اسیدی و بازی بودن یا گرمی و سردی مورد بررسی قرار می دهند بر این عقیده اند که نظیر گیاه کرفس، گیاهی گزارش نشده است. یکی از روش ها و غذاهایی که می توانید به صورت مرتب در برنامه غذایی خود گنجانده و طی آن از مزایای فوق العاده کرفس بهره مند شوید خورشت کرفس است. این خورشت شامل:

  • گوشت (به ویژه سردست یا ماهیچه گوسفندی)
  • پیاز
  • کرفس سرخ شده
  • سبزی پاک شده (بیشتر نعناع و جعفری)
  • آب لیموی تازه
  • و نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پیاز داغ یا پیاز سرخ شده و رعفران

بوده و می تواند طی مدت زمان نسبتا بالایی طبخ گردد. مزه دار کردن خورشت کرفس معمولا از جمله مواردی است که نیاز به مهترت بالایی دارد و تعداد اندکی از آشپزان قادرند خورشت کرفس با مزه و عطر و طعم واقعی آن را تهیه کنند. به ویژه با وجود مشغله کاری ای که امروزه با آن دست به گریبان هستیم، و فرصت اندکی که برای آشپزی و لذت بردن از آن پیش می آید، می توان از خورشت های کرفس آماده نیز بهره جست. خورشت کرفس کامچین، پیشنهادی ویژه و ایده آل برای اینگونه خانواده هاست تا بتوانند در مدت زمان کوتاه با هم بودنشان، از عطر و طعم غذایی اصیل و درجه یک لذت ببرند.