سالاد ماکارونی کامچین

نیاز روزانه انسان به غذا خوردن از جمله نیازهای فیزیولوژیک اوست که می تواند تضمین کننده سلامتی و بقای وی باشد. بدن انسان به صورت مداوم در حال سوخت و ساز و متابولیسم بوده و از همین رو برای تدوام حیات نیاز دارد مواد از دست رفته خود را تامین نماید. در این حقیقت که غذا خوردن جزئی لاینفک از زندگی انسان و سایر موجودات است شکی نیست، اما برای انسان ها، خوردن غذا می تواند از جنبه های مختلف دیگری نیز مورد بحث و بررسی قرار گیرد. بشر امروز، از فعل غذا خوردن نه صرفا به منظور تامین نیازهای بدن خود، که به عنوان وسیله ای برای لذت و خوشگذرانی نیز استفاده می نماید. تنوع بالای غذاهای به وجود آمده و نیز تراکم بالای رستوران ها، سفره خانه ها، فست فودها و … نیز می تواند موید همین مساله باشد؛ که انسان امروز نه تنها برای سیر شدن، که غذا خوردن را فرصتی برای سرگرمی و لذت نیز می داند.

گروه تولیدی کامچین، اعتبار حدود 40 ساله خود را از تولید غذاهای خانگی و سنتی اصیل ایرانی دارد. اما برخی از غذاهای غیر سنتی و نوین نیز توسط این شرکت قابل عرضه به مشتریان می باشد. از جمله این غذاها می توان به انواع خوراک های سوسیس، خوراک مرغ و یا سالادهایی نظیر سالاد ماکارونی و سالاد الویه با گوشت مرغ نیز اشاره نمود.

pasta salad

اگر در اینترنت عبارت سالاد را در ویکی پدیا سرچ کنید، نام سالاد ماکارونی را در لیست رایج ترین سالادهای ایرانی خواهید یافت. سالاد ماکارونی امروزه به یکی از پرطرفدارترین غذاها و پیش غذاهای ایرانیان بدل گشته که در برخی از خانواده ها حتی از خود ماکارونی و اسپاگتی نیر سبقت گرفته است. سالاد ماکارونی یا سالاد پاستا دارای تنوع بسیار بسیار بالایی بوده و می تواند با استفاده مواد اولیه متنوعی بسته به سلیقه و ذائقه هر خانواده تهیه شود. استفاده از سالاد ماکارونی در سفره های میهمانی به عنوان یک پیش غذای سرد و محبوب بسیار متداول است. اما می توان از آن به عنوان یک وعده شام کامل نیز بهره برد. پایه اصلی این غذا، ماکارونی یا پاستا در انواع مختلف، خیارشور و سس مایونز است که سس نیز می تواند بسته به سلیقه هر فرد تغییر یابد. موادی که به صورت متداول برای تهیه یک سالاد ماکارونی خوشمزه به کار می رود عبارتند از:

 • ماکارونی فرم دار
 • نخود فرنگی
 • کالباس خود شده
 • کنسرو ذرت
 • سس مایونز
 • خیارشور
 • و نمک و فلفل

سالاد ماکارونی که می توان آن را عشق آلمانی ها نیز نامید! در بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز غذایی محبوب است. شاید دلیل این امر، سلامت این غذا نسبت به برخی غذاهای فست فودی و سرد دیگر باشد. به ویژه در صورتی که از کالباس خانی یا کالباس های معتبر و مورد اطمینان برای تهیه سالاد استفاده گردد، می توان از این سالاد خوشمزه انتظار خواص خوبی را نیز داشت.

 • سالاد ماکارونی

  روی و آهن موجود در ماکارونی برای افراد کم خون مناسب است

 • ماکارونی معمولا سرشار از ویتامین های گروه B است
 • به دلیل استفاده از آرد در تولید ماکارونی، مقادیر فراوانی کلسیم و فسفر در سالاد ماکارونی وجود دارد