عدس پلو کامچین

غذاها و خوراکی ها جدای از معرفی خود غذا به گونه ای نشان دهنده فرهنگ، آداب و حتی تاریخ یک کشور هستند. شاید لا به لای اخبار سیاسی و اجتماعی و ورزشی به برخی خبرها از ثبت ملی یک غذا یا یک خوراکی برخورده باشید. اما اغلب افراد هنگام شنیدن چنین اخباری اهمیت زیادی بدان نداده و عموماً با وجود صرف زمان، نیرو و گاهاً هزینه های بالا برای چنین ثبت هایی، زود کمرنگ شده و از خاطر می روند. اما چه هدفی پشت این ثبت ها نهفته است؟

غذای سنتی و اصیل ایرانی می تواند بیانگر ریشه مردم این مرز و بوم، سلایق آن ها، نحوه معیشت شان و حتی صمیمیت و فرهنگ شان باشد. برای دستیابی به این غذاها شاید افراد بسیار زیادی تلاش کرده اند تا آنچه که امروز به عنوان یک غذای لذیذ ایرانی بدان می بالیم به این جا برسد. چاشنی هایی که در غذاها استفاده می شوند بی شک عمر افراد زیادی را پیموده اند تا به این مرحله رسیده اند. از جمله غذاهای سنتی و پرطرفدار ایرانی که اغلب ما را به وجد می آورند پلوها هستند.

پلوها برنج دم خورده مثل چلو هستند، با این تفاوت که خورشت یا محتویات پلوها در داخل آن ها میکس شده است. شاید به همین خاطر هم باشد که معمولا هنگام صرف پلو راحتی و صمیمیت بیشتری را احساس می کنیم. یکی از خوشمزه ترین پلوهای ایرانی عدس پلو است.

غذای اصیل ایرانی

کامچین

عدس پلو جزو غذاهایی که است که معمولا مواد اولیه بسیار ساده و دم دستی ای دارد؛ اما آنچه که می تواند از عدس پلوی شما یک طعم عالی بسازد چاشنی ها و ادویه جاتی است که بدان می افزایید. البته نوع و سرعت طبخ و البته کیفیت مواد اولیه نیز از پارامترهای جدایی ناپذیر آشپزی ایرانی است.

تمام موادی است که برای پخت عدس پلو استفاده می گردد. اما زعفران، نمک و فلفل، زردچوبه یا دارچین و ادویه جاتی از این دست که به سلیقه آشپز در طبخ عدس پلو به کار می روند نقش بسزایی در لذیذ بودن غذا دارند. عدس مورد استفاده در پخت عدس پلو نیز از جمله مواد غذایی ای است که نباید از مزایای آن غافل شد.

  • عدس دارای فیبرهای کاهنده کلسترول است و می تواند قتد خون را نیز تنظیم نماید.
  • به علت دارا بودن مقادیر بالایی آهن می تواند تاثیر بسیار مناسبی روی کم خونی و افزایش شیر مادران شیرده داشته باشد.
  • عدس به علت لعاب دار بودن می تواند در درمان بیماری های روده و سیستم گوارش موثر باشد.
  • می تواند در درمان التهاب ها و زخم های دهان و گلو موثر باشد.
  • هم چنین عدس حاوی اسیدهای آمینه و ویتامین های مختلف بوده و سرشار از مواد معدنی است.
  • عدس را می توان منبع غنی از پروتئین گیاهی دانست.

گروه صنعتی کامچین، با ارائه پلوهای ایرانی و اصیل از جمله عدس پلو و با بهره مندی از سنت برگرفته از تمدن ایران و تکنولوژی روز جهان در یک قاب، توانسته جایگاه مناسبی در بین تولیدکنندگان صنایع غذای خانگی به خود اختصاص دهد. عدس پلو کامچین، تهیه شده از مرغوب ترین مواد اولیه و به روزترین تجهیزات، پیشنهاد خوبی برای کسانی است که به دنبال غذاهای خانگی آماده هستند.

غذای اصلی ایرانی

عدس پلو کامچین