کوفته کامچین

ساخت ایران

وزن خالص : 4%±480 گرم

محتویات : لپه،رب گوجه فرنگی،گوشت گوساله،گوشت مرغ،برنج،پیاز،روغن مایع سویا(تراریخته)تخم مرغ،نمک،سبزیجات معطر،ادویه،آب

در جای خشک و خنک نگهداری شود

طریقه مصرف ، قوطی را به مدت 20 دقیقه در آب درحال جوش قرار دهید یا محتوای قوطی را در ظرف مناسب ریخته اجازه دهید کاملا گرم شود.

شماره پروانه بهداشتی ساخت : ۱۶/12580


انرژی (در هر 480 گرم) : 319/68 کیلوکالری

قند (در هر 480 گرم) : 8/16 گرم

چربی (در هر 480 گرم) : 15/93  گرم

نمک (در هر 480 گرم) : 2/25 گرم

اسیدهای چرب ترانس (در هر 480 گرم) : ۰/48 گرم

 خرید پک غذاهای سنتی ایرانی 

   خیلی از ما ایرانی ها راز طول عمر و سلامتی را مصرف غذای خوب می دانیم. البته ناگفته نماند که واقعا نیز این یک حقیقت غیر قابل انکار است. اما تفاوت ما با سایر فرهنگ ها در نوع غذایی است که آن را مفید می دانیم. برای امتحان یک بشقاب پر از سبزیجات تازه و معطر جلوی پدرتان بگذارید!! نتیجه و میزان استقبال او از این بشقاب غذای!!! عالی و مقوی برای همه آشکار است. اما کافیست بجای این بشقاب، انواع کباب ها، یا دیزی و کوفته به او پیشنهاد دهید! بازهم واکنش عاشقانه او کاملا از پیش مشخص است.

   این دقیقا همان چیزیست که ما را بر آن می دارد تا در مورد غذاهای سنتی و اصیل ایرانی بیشتر بدانیم. غذاهایی که پخت آن ها نیاز به مهارت و صرف زمان بسیار بالایی دارد. اما این زمان و کسب مهارت، با زندگی پر از دغدغه بشر امروز به هیچ عنوان سازگاری ندارد. یکی از بارزترین مثال های غذای اصیل و سنتی ایرانی کوفته است. کوفته هایی که تحت عناوین مختلفی (مانند کوفته تبریزی، کوفته قلقلی، کوفته برنجی و …) می توان آن ها را پخت، به شرطی که حوصله، وقت و توانایی لازم برای پخت آن ها را داشته باشیم.

انواع غذاهای سنتی ایرانی کوفته یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین غذاهای ایرانی است که در پخت آن از گوشت قرمز استفاده شده است. همین امر هم سبب ارزش غذایی بالای آن شده است. در پخت کوفته از مواد مغذی ای همچون:

  • گوشت چرخ کرده بدون چربی
  • لپه
  • برنج
  • پیاز
  •  تخم مرغ
  •  سبزی معطر مخصوص کوفته (نظیر مرزه، تره، ترخون، گشنیز، جعفری و … بر اساس سلیقه)
  •  آرد نخودچی
  • و …

   استفاده می شود. البته اغلب مادران خوش ذوق تنها به همین مواد اکتفا نمی کنند. شگفت انگیزترین قسمت خوردن دلبرهای گرد و لذیذ تبریزی زمانیست که با ذوق و کنجکاوی درون آن ها را می شکافیم. برای داخل کوفته ها اغلب از مواد غذایی خوشمزه ای همچون آلو خشک، آلبالو خشک، تخم مرغ آب پز، پیاز داغ، زرشک یا گردو استفاده می شود. این مواد علاوه بر اینکه زیبایی کوفته را دوچندان می کنند، طرفداران بسیار زیادی نیز دارند. هم چنین برای مزه دار کردن کوفته از آب گوشت، رب گوجه فرنگی، پیاز داغ، نمک و فلفل، ادویه جات ویژه ای چون ادویه کوفته یا دارچین و زردچوبه و … استفاده می شود.

مهم ترین نکته نیز در مورد طبخ کوفته وار نرفتن آن و حفظ شکل ظاهری کره ای اش هنگام طبخ است. احتمالا اهمیت این موضوع را تازه عروس خانم ها بهتر از هرکسی می دانند!!

   اما راه حل دیگری نیز هست تا سر سفره های ایرانی خود کوفته هایی خوش رنگ و خوشمزه و خوش عطر و گرد داشته باشید. بدون اینکه زمان زیادی را صرف خرید وسایل مورد نیاز برای طبخ کوفته کنید؛ و به احتمال زیاد آخر سر نیز کوفته هایی وار رفته و خسته نصیبتان شود!

   گروه تولیدی کامچین، یکی از معتبرترین شرکت های تولید مواد غذایی و به ویژه غذاهای خانگی و اصیل ایرانی از جمله کوفته است که بیش از 40 دهه است در این زمینه فعالیت می کند. حاصل استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه، بهره مندی از سرآشپزان خبره و با تجربه، تیم کنترل کیفیت حرفه ای و تلفیق سنت و مدرنیته، محصولاتی است که می توانید با خیالی آسوده در کنار خانواده گرامیتان نوش جان نمایید.