اینفوگرافیک: با مزایای بیشمار کرفس و خورشت آن آشنا شوید

هر چقدر هم از مزایای کرفس بگوییم کم است. بی شک همه‎‌ی ما از این خواص آگاهی داریم و حداقل چند باری در مورد این سبزی و خواص بیشمار آن شنیده‌ایم. با این حال بگذارید باز هم مروری کنیم بر رازهای نهفته این سبزی. کرفس را به عنوان مبارزی علیه کلسترول می‌شناسند، این سبزی برای افرادی که از کلسترول بالا رنج می‌برند مانندی دوستی کمک رسان است.

این ماده همچنین از بیماری‌های قلبی و عروقی هم جلوگیری می‌کند. حتما از خواص‌کرفس در رابطه با کاهش فشار خون هم شنیده‌اید. اگر که در شهرهای پرجمعیت و صنعتی زندگی می‌کنید حتما این سبزی را در هرم غذایی خود قرار دهید زیرا در کاهش فشار خون عاملی موثر است. متاسفانه فشار خون بالا سالانه جان تعداد زیادی از افراد را می‌گیرد پس به فکر سلامت جسم خود باشید. اما اگر که شما هم جز افرادی هستید که مدت‌هاست از زخم معده رنج می‌برید باز هم به کمک شما خواهد آمد.

به طور طبیعی این سبزی حاوی مقداری عصاره اتانول است که از دستگاه گوارش محافظت کرده و خطر ابتلا به زخم معده را کاهش داده و حتی آن را درمان می‌کند. در چند سال اخیر با توجه به آزمایشاتی که بر روی گروهی از موش‌ها صورت گرفته است محققان به این نتیجه رسیده‌اند که با قرار دادن کرفس در رژیم غذایی موش‌ها مقدار زیادی از چربی‌های کبدی آن‌ها از بین رفته است. پس می‌توان نتیجه گرفت این قضیه دقیقا همین تاثیر را بر روی انسان دارد.

بنابراین برای داشتن کبدی سالم و پاک کرفس را فراموش نکنید. ورزشکاران بی شک با خاصیت چربی سوزی کرفس آشنا هستند اما بد نیست بدانید که کرفس با اینکه سرشار از مواد معدنی و مغذی است اما درصد بسیار کمی از کالری را در خود دارد و همچنین به سوخت و ساز و متابولیسم بهتر بدن شما کمک بسزایی می‌کند. این سبزی جزء خانواده‌ای از سبزیجات است که خطر ابتلا با سرطان را کاهش می‌دهند. از دیگر سبزیجات قرار گرفته در این گروه می‌توانیم به هویج، رازیانه، جعفری و … اشاره کنیم.

 

کرفس

کرفس

اما علاوه بر استفاده خام از این گیاه می‌توانید از تهیه خورشت‌کرفس هم لذت ببرید. خورش کرفس که ماده‌ی اصلی برای تهیه آن کرفس است از غذاهای جا افتاده و پر طرفدار ایرانیان است.

علاوه بر تهیه این غذا به صورت سنتی و خانگی و آن عطر و بوی دلپذیر همچنین شما می‌توانید از محصول کامچین برای این منظور استفاده کنید. مواد غذایی آماده همیشه باعث می‌شوند شما در زمان و هزینه صرفه جو باشید و همچنین لذتی مشابه به غذای خانگی را تجربه کنید. در حال حاضر در بازار برندهای متفاوتی مشغول به عرضه مواد غذایی آماده هستند اما شاید انتخاب از بین این طیف گسترده کمی سخت باشد.

با این حال گروه غذایی کامچین مثل همیشه سعی در تولید محصولات با کیفیت را داشته است. خورش کرفس هم یکی از محصولات این گروه غذایی است که امیدواریم توانسته باشیم رضایت شما را جلب کرده باشیم. نوش جان.

خورشت کرفس

خرید آنلاین خورشت‌کرفس

درباره نویسنده

تیم نویسندگان کامچین

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه