انواع سوپ برای افرادی که طرفدار غذاهای سبک هستند

اگر طرفدار غذاهای سبک باشید احتمالا چندین بار در هفته انواع سوپ را در وعده‌های غذایی خود جای می‌دهید. زیرا سوپ‌ها یکی از متنوع‌ترین، خوشمزه‌ترین و در عین حال مقوی‌ترین غذاهای سبکی هستند که در فرهنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو می‌تواند به عنوان یکی از غذاهای بین‌المللی شناخته شود. اگر شما هم از طرفداران پر و پا قرص انواع سوپ هستید در ادامه با کامچین همراه باشید تا نمونه‌هایی از پرطرفدارترین انواع این غذای لذیذ را با شما در میان بگذاریم.

سوپ یک پیش غذا یا وعده غذایی کامل؟

از نظر علمی سوپ یکی از غذاهای مقوی و کامل است که می‌تواند انرژی و انواع مواد معدنی مورد نیاز بدن را رفع کند. اما در فرهنگ ما ایرانیان سوپ یکی از محبوب‌ترین پیش غذاهایی است که در رستوران‌ها و مراسم مختلف سرو می‌شود.

بنابراین نکته جالبی که در مورد انواع سوپ باید مد نظر قرار گیرد این است که این غذای سالم و مقوی هم می‌تواند به عنوان یک وعده غذایی کامل و هم به صورت پیش غذا سرو شود. تنها عاملی که باعث تشخیص این تفاوت می‌شود مواد تشکیل دهنده و غلظت آن است. به عبارت دیگر معمولا سوپ‌هایی که به عنوان پیش غذا سرو می‌شوند رقیق هستند و به منظور آماده سازی معده برای سرو سایر غذاها استفاده می‌شوند. اما انواع سوپ‌هایی که به منظور وعده غذایی کامل سرو می‌شوند معمولا غلیظ هستند و از مواد مغذی‌تری در تهیه آن‌ها استفاده می‌شود.

انواع سوپ

غلظت و مواد تشکیل دهنده سوپ وجه تمایز پیش غذا از وعده غذایی کامل است.

مواد لازم برای تهیه یک سوپ واقعی و خوشمزه

شاید در ابتدای امر از شنیدن کلمه سوپ واقعی تعجب کنید. اما جالب است بدانید که دلیل استفاده از واژه واقعی این است که ماده اصلی به کار رفته در مایع بیشتر سوپ‌ها اشکنه است. از این رو یک سوپ واقعی حتما آب مرغ یا گوشت را به عنوان یکی از مواد اصلی در خود خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که در برخی از سوپ‌ها از شیر به عنوان مایع اصلی سوپ استفاده می‌شود. البته در صورت در دسترس نبودن آب مرغ، آب گوشت یا قلم می‌توان از مواد آماده بسته بندی شده به عنوان مایع اصلی سوپ استفاده کرد. و یا از غذاهای آماده بسته بندی شده مانند مواد غذایی ارائه شده توسط گروه کامچین استفاده کرد.

انواع سوپ

معمولا آب مرغ یا گوشت مایع اصلی انواع سوپ هایی است که تهیه می‌شوند.

هر چند اشکنه یکی از مهمترین مواد مورد نیاز برای تهیه انواع سوپ است. اما استفاده از سبزیجات معطر نیز نقش موثری در تهیه یک سوپ خوشمزه دارند. به همین دلیل است که معمولا از جعفری تازه و سایر سبزیجات معطر در تهیه بیشتر سوپ‌ها استفاده می‌شود. برای تنظیم غلظت سوپ معمولا در کنار سبزیجات از ماکارونی، رشته، جو و یا سیب زمینی نیز استفاده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت مهمترین مواد تشکیل دهنده انواع سوپ همین موادی هستند که در این بند ذکر شد. اما بسته به نوع سوپی که قصد تهیه آن را دارید باید مواد اولیه متنوعی را نیز تهیه کنید. در ادامه محبوب‌ترین سوپ‌هایی که با ذائقه ایرانی‌ها سازگار است را همراه با مواد تشکیل دهنده آن‌ها برایتان آورده‌ایم.

انواع سوپ برای افرادی که عاشق غذاهای سبک هستند

احتمالا شما هم مانند من غذاهای سبک را به غذاهای چرب و پر ملات ترجیح می‌دهید. از طرفی نیز با توجه به اینکه همه ما دنبال غذاهای ساده‌ای هستیم که زمان آشپزی را به حداقل برسانیم و در عین حال مواد و ویتامین مورد نیاز بدنمان را رفع کنیم. از این رو در این مطلب سعی کرده‌ام انواع سوپ‌هایی را که با ذائقه ایرانی‌ها سازگاری بیشتری دارند را برایتان گردآوری کنم. زیرا معمولا تهیه سوپ زمان چندان زیادی نمی‌طلبد و در عین حال یک غذای مقوی و خوشمزه است.

سوپ مرغ

سوپ مرغ رایج‌ترین نوع سوپی است که معمولا در رژیم غذایی ما ایرانیان قرار می‌گیرد. این سوپ با آب مرغ پخته می‌شود و از این رو بسیار مقوی و خوشمزه است. مواد تشکیل دهنده این سوپ آب مرغ، رشته سوپی، سیب زمینی، هویج، زرشک، نخود فرنگی و جعفری است. این سوپ معمولا با آب لیموی تازه تهیه می‌شود که طعم بی‌نظیری داشته باشد.

سوپ جو قرمز

سوپ جو قرمز نیز یکی دیگر از رایج‌ترین انواع سوپ در فرهنگ ما ایرانیان است. طرز تهیه این سوپ تقریبا با سوپ مرغ یکی است. با این تفاوت که در آن به جای رشته سوپی از جو پرک شده پخته شده استفاده می‌شود. همچنین به دلیل استفاده از جو این سوپ معمولا غلیظ‌تر از سوپ مرغ است.

سوپ جو خامه‌ای

شاید بتوان گفت وجه تمایز سوپ جو خامه‌ای و سوپ جو قرمز شیر و خامه‌ای است که در تهیه این سوپ استفاده می‌شود. شیر استفاه شده در این نوع سوپ آن را به یک وعده غذایی کامل تبدیل کرده است.

انواع سوپ

سوپ قارچ

شاید به جرات بتوان گفت سوپ قارچ یکی از لذیذترین انواع سوپ‌هایی است که در سفره‌های ایرانی یافت می‌شود. مواد تشکیل دهنده این سوپ دقیقا همان مواد استفاده شده در سوپ جو خامه‌ای است که با اضافه شدن قارچ و ذرت پخته شده طعم آن فوق‌العاده‌تر نیز می‌شود. در صورتی که از تکه‌های کوچک مرغ نیز در سوپ قارچ استفاده شود آن را به سوپ قارچ و مرغ تبدیل می‌کند.

سوپ عدس

مطمئنا به عنوان یک کدبانو از خواص عدس آگاهی دارید. بنابراین چه غذایی می‌تواند مفیدتر و کامل‌تر از سوپ عدس برای خانواده شما باشد؟ این غذا به ویژه برای خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند به شدت توصیه می‌شود. زیرا برای کودکان بسیار مفید و مقوی است. در سوپ عدس از عدس، هویج، سیب زمینی، آب گوشت، گوشت چرخ کرده، پیاز، جعفری و لیموی تازه استفاده می‌شود. از این رو برای سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است.

آنچه در این مطلب ذکر کردیم تنها نمونه‌های محدودی از انواع سوپ است که بیشتر از سایر سوپ‌ها مورد استقبال ما ایرانی‌ها قرار می‌گیرد. اما همانگونه که می‌دانید تنوع این غذای خوشمزه و سالم بسیار زیاد است. سوپ انتخاب شایسته‌ای برای روزها و شب‌های سرد زمستان و پاییز است که می‌تواند همراه غذا و یا به عنوان یک وعده غذایی کامل سرو شود. اما اگر زمان کافی برای آشپزی ندارید می‌توانید با تهیه غذاهای آماده ارائه شده توسط گروه کامچین عطر و بوی ایرانی به منزل خود ببخشید.

انواع سوپ

سوپ جو با گوشت مرغ

هر چند خوردن سوپ در وعده‌هایی غذایی می‌تواند مزایای بسیاری در بر داشته باشد. اما عملا نمی‌توان در هر وعده سوپ تهیه کرد و نباید از بانوی خانه نیز چنین انتظاری داشت. ولی می‌توان بدون دردسر سوپ‌های آماده را تهیه کرده و از آن‌ها لذت برد. سوپ جو با گوشت مرغ کامچین به عنوان یک غذای آماده توسط گروه تولیدی کامچین تهیه شده و از لحاظ سلامت، ارزش غذایی و فاکتورهای کیفیتی کنترل شده است.

درباره نویسنده

تیم نویسندگان کامچین

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه